English Ana Sayfa Sık Kullanılanlar Giriş Sayfası E-posta Yönetici Girişi
   Oyun Bilgisi
   Oyunlar
   Şarkılar
   Alkışlar
   İzcilik Nedir?
   İzci Olmak İçin
   İzcilikte Amaçlar
   İzcilik Ve Sen
   İzciliğin Doğuşu
   İzciliğin Gelişimi
   Dünyada İzcilik
   Türkiyede İzcilik
   İzci Türeleri
   İzci Andı
   İzci Selamı
   Tekmil, Teftiş
   İzcilik Ve Toplum
   Teşkilat Ve Armalar
   And İçme Töreni
   Fotograf Galerisi
   Ziyaretçi Defteri
   Atasözleri
   Deyimler Sözlüğü
   Dokümanlar
   PassaParola
   Linkler
   İletişim Formu
   Tavsiye Et
   Eğitsel Programlar
   Eğitsel Oyunlar
   SuDoKu
   Devre
Küçük yerlerde konuşan ağızlar çok, düşünen kafalar azdır. 
  Bugün  59 
  Bu ay  2107 
  Bu yıl  17893 
  Toplam  324034 

Dernek Üyelik Formunu İndirmek İçin Tıklayınız...


 

 SEVGİYE UZANAN ELLER PROJESİ YATILI İZCİLİK TANITIM KAMPI

 
Bir çiçek gibi birbirine uzanan eller, birbirine seslenen diller, birbirini gözeten gönüller, gönüllere ekilen sevgi tohumları; kabuğunu çatlatmak, toprağı yarmak, boyunlarını güneşe uzatmak, sonra da sağlıklı bir şekilde büyümek, çiçek açmak, meyve vermek istiyorlar. Projeye katkıda bulunan değerli insanların emekleriyle meyve vermeye başladılar bile.....

 Adana Valiliği İl Toplumla İlişkiler Bürosu tarafından 2010 tarihinde başlatılan Adana Vali Yardımcısı Sayın Halis ARSLAN tarafından yürütülen Sevgiye Uzanan Eller Projesi' ne katkıda bulunmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adana İl İzci Kurulu Başkanlığına bağlı gönüllü izci liderleri tarafından 17- 19 Temmuz 2012 tarihlerinde Adana Çukurova Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi' nde proje kapsamındaki 125 öğrenciye yatılı izcilik tanıtım kampı düzenlendi.

 
 

 ÇADIRLI YAVRUKURT KAMPI

01-03 Haziran 2012 tarihlerinde Seyhan Baraj Gölü  kamp alanında aktif ünitelerimizin katılımıyla çadırlı yavrukurt  ve izci kampı yapıldı.Diğer Fotoğraflar İçin Tıklayınız.


 SİLİFKE/KAPIZLI BÖLGESEL İZCİ KAMPI


01-03 Haziran 2012 tarihlerinde Mersin-Silifke-Kapızlı 23 Nisan İzcilik ve Eğitim Tesisinde Mersin, Adana, Hatay ve Gaziantep illerinin katılımıyla Bölgesel İzci Kampı yapıldı.
Diğer fotoğraflar için Adana İl İzci Kurulu resmî facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

KARATAŞ/TUZLA HAFTA SONU KAMPLARI


Mayıs ayı boyunca her hafta sonu olmak üzere ünitelerimizle Adana Tuzla Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisinde hafta sonu kapları yapıldı.

KOZAN İZCİLERİ KAMPTA

Kozan  İlçe  İzci  Kurulu’nun  organize  ettiği  çadırlı  kamp  başarıyla  tamamlandı. Her  yıl  gerçekleştirilen mahalli  çadırlı  kamp bu  yıl  Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Aslantaş  barajında su  sporlarının da  yapıldığı   Kayıkhane  tesislerinde  bir  gece  iki  gündüz  olarak  yapıldı.  “ doğada yaşayarak  öğrenme”, “birlik  beraberlik ve  dayanışma ruhunu güçlendirme” ilkesi  doğrultusunda düzenlenen kampa ilgi  yine  yoğundu. Kampa; Atatürk İO- 25, İnkılap ÖO-16, Şehit Kubilay İO, YİBO-15, Şehit Cengiz Eroğlu İÖ-15,  İmam Hatip Lisesi-7, Mehmet  Akif  Ersoy  Lisesi-2, Fatih Anadolu Lisesi-10, Anadolu Öğretmen Llisesi-8, Kozan Fen Lisesi- 7  olmak  üzere  105 izci ve  13 izci  lideri  toplam  118 izci katıldı.

Cumartesi  sabah  bayrak  törenin  yapılmasıyla  başlayan  kamp  çevreyi  tanıma  gezisiyle  devam  etti.  Coşku  içinde  geçen kampta akşam  yakılan  kamp  ateşiyle  birlikte  coşku  ve  heyacan  daha da  arttı.  İzciler  ateş  etrafında halka  olup  hep bir  ağızdan Ateş  Valsi ‘ni söylediler.  Gece  etkinlikleri  ve  ormanlık  alanda  yapılan  gece  yürüyüşü  günün  son  etkinliği   oldu.  Pazar  sabahı  bayrak  töreni  öncesi  sabah  sporu yapıldı.   Öğleden  sonra  veda  valsiyle  kamp  ateşi  söndürüldü  ve  kamp  sona  erdi.

(ERCAN OĞUZ-ATATÜRK İO)


 
19 MAYIS ATATÜRK' Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Atatürk " Gençler, vatanın bütün ümit ve istikbali size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır." derken gençliğe olan güvenini ve ümidini ifade etmişti. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle 19 Mayıs 2012 Cumartesi, İstasyon Meydanındaki tören alanında düzenlenen programla bayramımızı coşkuyla kutladık.Diğer Fotoğraflar İçin Tıklayınız...


 23 NİSAN ÇOCUKLARI İÇİN SPOR ŞENLİĞİ

14 Mayıs 2012 Pazartesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 19 Nisanda yapılması düşünülen ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen  spor şenliği 14 Mayıs 2012 tarihinde yapıldı. Spor şenliğine katılan izcilerimiz oryantiring etkinliğini gerçekleştirdi ve madalyalarını aldı.


Diğer Fotoğraflar İçin Tıklayınız...

 İZCİLİĞİN 100.YILI ATATÜRK' ÜN İZİNDE ERGİN İZCİ KAMPI

Atatürk: " Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız." derken gençliğe olan güvenini ve ümidini ifade etmişti. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle 11-12-13 Mayıs tarihlerinde Sarıçam orman içi piknik alanında ergin izci ünitelerimizin katılımıyla Atatürk' ün İzinde 12.Ergin İzci Gençlik Kampı yapıldı. Kampa katılan ünitelerimiz: Kiremithane EML, ATO Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Lisesi, Adana Fen Lisesi, Borsa Lisesi, Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi, Merkez EML, 19 Mayıs Lisesi, Atatürk Kız Meslek Lisesi, Akkapı EML, İmam Hatip Lisesi, Yüreğir Lisesi, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi, İsmet İnönü EML..


İZCİLİĞİN 100.YILI M1 KAMPI

M1 Merkez Adana Alışveriş Merkezinde 11-13 Mayıs tarihlerinde 8. si düzenlenen   basketbol, beach volley, mini futbol fibi profesyonellik gerektiren branşların yanında bocce, dart ve oryantiring gibi farklı bıranşların, minik eğlenceli yarışmaların bulunduğu M1 Olimpiyat Oyunları’ nda izcilerimiz de yerini aldı. Etkinlik alanına kurulan çadırlarla kamp yapan izcilerimiz, oryantiring etkinliğini gerçekleştirdi.
GENÇ TEKEV' LE SAHİL TEMİZLİĞİ

Adana İl İzci Kurulumuzdan GENÇ TEKEV ' e destek... 06.05.2012 “Karataş Akyatan Lagünü ‘Caretta Caretta’ kaplumbağalarının doğal üreme alanı olan koruma bölgesinde sahil temizliği ” faaliyetine il izci kurulumuz ve izcilerimiz de katıldı. Anılan sahiller insan kaynaklı atıklardan temizlendi.


Diğer Fotoğraflar İçin Tıklayınız.

 MERSİN EĞİTİM GEZİLERİ

Nisan ayı boyunca her hafta sonu olmak üzere ünitelerimiz için Mersin' e trenle eğitim gezileri düzenledik.


      
" Başta İl İzci Kurulu Başkanımız Derviş Timur olmak üzere Adana izcilerinin 23 Nisan tören gösterisinde görev alan, çabalarını, desteklerini eksik etmeyen liderlerimize ve izcilerimize teşekkürü bir borç biliyor; saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. "

                                               Aydın TURMUŞ & Bülent DAĞ
ADANA İZCİLERİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI GELENEKSEL İZCİ ŞENLİĞİ

21 Nisan 2012 Cumartesi, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen geleneksel izci şenliğimize İl İzci Kurulumuz, eğitimci liderler, lider ve izcilerimizle velilerimiz katıldı. Çeşitli yarışma ve eğlencelerle bayram coşkusunu devam ettirdiğimiz şenliğimizde izcilerimiz gönüllerince bir gün geçirdi.
  23 NİSAN EGEMENLİK YÜRÜYÜŞÜ

Adana' da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri Kapsamında 'Egemenlik Yürüyüşü' Düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün organizasyonuyla gerçekleştirilen yürüyüşe katılan izci ünitelerimiz: Fatih Mehmet İ.O , Toros İ.O, Kenan Evren İ.O, 125. Yıl İ.O, Karslılar İ.O, Şehit Üsteğmen Muhammet Ali Demir İ.O, Sakıp Sabancı İ.O izcileri...


 İbrahim Atalı Lisesi Ergin İzcileri Fidan Dikme Faaliyeti
FİDAN DİKME FAALİYETİ

Şehit Duran İlköğretim Okulu yavrukurtları okullarının bahçesine fidanlar dikti.
 HUZUREVİ ZİYARETİ

Mehmet Akif İlköğretim Okulu ile Süreyya Nihat Oral İlköğretim Okulu  izcileri Seyhan Belediyesi Huzurevini ziyaret ederek, en büyük gereksinimleri sevgi ve ilgi olan yaşlılarımıza mutlu birkaç saat geçirtmenin sevincini yaşadılar...Diğer Fotoğraflar İçin Tıklayınız.


 HER ŞEHİDE BİR FİDAN KAMPANYASI

Adana Balkan Boşnak Türkleri Dostluk ve Kültür Derneği tarafından Srebrenica şehitleri için düzenlenen 8372 fidanın dikileceği kampanyaya Adana MEB İzcileri de destek verdi. 22 Mart 2012 Perşembe günü düzenlenen törende izcilerimiz çok sayıda fidan dikti. 

                                                                             

                                                                 

 Atatürk' ün Adana' ya Gelişinin 89. Yıl Dönümü

Gazi Mustafa Kemal  89 yıl önce, 15 Mart 1923 tarihinde, Adana'ya yaptığı zafer sonrası ilk gezide Adanalı izcilerin gösterilerini ayakta izlemişti. Bugün Atatürk Anıtı' na protokol sırasına göre çelenklerin konulduğu, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı' nın okunduğu törene; ardından Adana Tren Garında yapılan programa izcilerimiz de katılmıştır. Programda görevli olan ergin izci ünitelerimiz: Seyhan Merkez EML, İsmet İnönü EML, Kiremithane EML, Çukurova Elektirik EML, Yüreğir Atatürk Lisesi, Borsa Lisesi.


ADANA İLİ ŞUBAT AYI LİDER BİLGİLENDİRME VE PAYLAŞIM TOPLANTISI YAPILDI25 Şubat 2012 Cumartesi ÇEAŞ Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapılan lider bilgilendirme ve paylaşım toplantısında ikinci dönem ilimiz faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Faaliyetlerimiz ve başvuru tarihleri aşağıda açıklanmıştır.

 

SEVGİYE UZANAN ELLER PROJESİ İZCİ KAMPI

 Adana Valiliği İl Toplumla İlişkiler Bürosu tarafından 2010 tarihinde başlatılan Adana Vali Yardımcısı Sayın Halis ARSLAN tarafından yürütülen Sevgiye Uzanan Eller Projesi' ne katkıda bulunmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adana İl İzci Kurulu Başkanlığına bağlı gönüllü izci liderleri tarafından 23- 28 Ocak 2011 tarihlerinde Adana İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi' nde 3 dönemden oluşan yatılı izci kampı düzenlendi. Vali Yardımcımız Halis ARSLAN, sürekli öğrencilerimizle birlikteydi. Kampın ikinci dönemi ateş gecesine Sayın Valimiz Hüseyin Avni COŞ, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Sayın Zihni ALDIRMAZ da iştirak etti.Diğer Fotoğraflar İçin Tıklayınız....

 SEVGİYE UZANAN ELLER PROJESİ İZCİ KAMPI 3.DÖNEM

27-28 Ocak 2011 tarih itibariyle kampın 3. ve son dönemi de yapıldı.Diğer Fotoğraflar İçin Tıklayınız.


 SEYHAN İLÇE İZCİ KURULU "ADANA İZCİLERİ KARBOĞAZI' NDA ETKİNLİĞİ"

14 Ocak 2012 Cumartesi Seyhan İlçe İzci Kurulu' nun organize ettiği "Adana İzcileri Karboğazı' nda" etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe çok sayıda ünitemiz katıldı.
ADANA İZCİLERİ GELENEKSEL 5 OCAK KURTULUŞ ŞENLİĞİDiğer Fotoğraflar İçin Tıklayınız...

 5 OCAK ADANA' NIN KURTULUŞU TÖRENİ
2010-2011
Yılına Ait Çalışmalarımızı Görmek İçin Aşağıdaki Faaliyet Başlıklarına Tıklayınız.


Ankara Eğitim Gezisi 3.Grup

Ankara Eğitim Gezisi 1.Grup

İzciliğe İlk Adım Etkinliği

Liderler Tanışma ve Kaynaşma Gecesi

24 Kasım Öğretmenler Günü

Ata' ya Saygı Nöbeti

Bayramlaşma

14.Ergin İzci Cumhuriyet Kampı

Sevgiye Uzanan Eller Projesi Vali İlhan Atış İzci Kampı

Bölge Liderleri Bilgi Paylaşım Semineri

Yumurtalık İlçesi Çadırlı Kampı

Mersin Bölgesel Kampı

Çadırlı Yavrukurt İzci Kampı

Atatürk' ün İzinde Ergin İzci Kampı

Genç TEKEV Sahil Temizliği

Gençlik Bayramı Spor Şenliği

Tuzla Hafta  Sonu Kampları

Kuva-yi Milliye Şenliği

Temizlik Kampanyası

Ekipbaşı- Obabaşı Kursu


Mersin Eğitim Gezileri

Bahar Şenliği

Karboğazı Gezisi

Sevgiye Uzanan Eller Projesi Yatılı İzcilik Tanıtım Kampı

Pozantı İzcileri And İçme Töreni

08 Ocak 2011 Ankara Eğitim Gezisi-3

05 Ocak Adana' nın Kurtuluşu Etkinlikleri

17 Aralık 2010 Ankara Eğitim Gezisi-2

11 Aralık 2010 Ankara Eğitim Gezisi-1

Lider Tanışma Yemeği

İl ve İlçe İzci Kurulu Seçimleri

Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Maçı

Huzurevi Ziyaretlerimiz

Seyhan Huzurevi Ziyareti


24 Kasım Öğretmenler Günü

10 Kasım Ata' ya Saygı Nöbeti

Ünitelerimizin Hafta Sonu Çalışması

Adana İzcileri 29 Ekim Cumhuriyet Töreninde

22-23-24 Ekim 2010 Suriye İzcileriyle Tanışma

15- 17 Ekim Silifke Kapızlı Lider Eğitim Semineri

25 Eylül 2010 Sene Başı Liderler Bilgilendirme ve Paylaşım Toplantısı


   Hayatı
   İlkeleri
   Devrimleri
   Kronolojisi
   İstiklâl Marşımız
   Onuncuyıl Marşı
   Gençliğe Hitabe
   Vecizeleri
   Anılarla Atatürk
   Hakkında Yazılanlar
   Atatürk Albümü
   İzci Baden Powell
   Hayatı
   Resimleri
   Küme
   Oymak
   Ocak
   Kampçılık
   Doğada Yaşamak
   Stalking
   Tracking
   Trailing
   Oryantiring
   Teknik İzcilik Bil.
   Atatürk Ve İzcilik
   Alkışlar
   Marşlar
   İzci Oyunları
   Düğümler
   Olta Düğümleri
   OkulMatik
   Afyon İzcileri
   Ankara İzcileri
   Aydın İzcileri
   Balıkesir İzcileri
   Bartın İzcileri
   Bingöl İzcileri
   Bursa İzcileri
   Çankırı İzcileri
   Diyarbakır İzcileri
   Erzurum İzcileri
   Eskişehir İzcileri
   Giresun İzcileri
   Hatay İzcileri
   İstanbul İzcileri
   İzmir İzcileri
   K.Maraş İzcileri
   Kastamonu İzcileri
   Kayseri İzcileri
   Kırşehir İzcileri
   Kırıkkale İzcileri
   Kocaeli İzcileri
   Konya İzcileri
   Malatya İzcileri
   Manisa İzcileri
   Mardin İzcileri
   Mersin İzcileri
   Muğla İzcileri
   Muş İzcileri
   Niğde İzcileri
   Ordu İzcileri
   Sakarya İzcileri
   Samsun İzcileri
   Sinop İzcileri
   Trabzon İzcileri
   Yozgat İzcileri
   Zonguldak İzcileri
Güncelleme Tarihi: 11.02.2014  Saat: 20:24:17